Kuga FMR

Kuga FMR, to je univerzální trout area wobler pro začátečníky i závodníky

kuga_FMR-valkein

Kuga FMR byl vůbec první wobler ValkeIN, který jsme vyzkoušeli. Hrozně nás bavil a baví už třetím rokem.  Skvělá agresivní akce nechá „chladného“ jen málokterého pstruha!  Kuga FMR má unikátní design, díky kterému získala svoji univerzálnost. Design spočívá ve vysokém profilu těla a speciálně tvarované lopatce. Právě v lopatce a ostrým proporcím těla spočívá kouzlo wobleru. Kuga FMR je primárně určena pro jezerní lov pstruhů – troutareu, ale skvělých výsledků jsme dosáhli na při lovu tloušťů na mírně tekoucích vodách!

Kuga FMR

V čem je tedy akce Kugy FMR tak výjimečná? Při velmi pomalém vedení  dokážete wobler vést těsně pod hladinou. Pokud po dopadu zvednete prut a vedete jej velmi pomalu nebo jemným poškubáváním, pracuje kuga téměř na hladině. S trochou cviku a dokážete dokonce lehce čeřit hladinu(předpoklad je málo větrné počasí). Tento způsob vedení se velmi osvědčil za slunných dní, kdy pstruzi často stojí těsně pod hladinou a na rychle vedené nástrahy nereagují. Toto vedení se také velmi osvědčilo při lovu tloušťů v letních měsících. Především barva M021 Mat Olive je za slunných dní a tomto vedení jednoznačně nejlepší díky kontrastu se světlou oblohou.

Naše Zkušenosti (Ondra):

Kuga FMR je ponorem i akcí všestranný wobler, který lze vodit mnoho způsoby. V praxi FMRko využívám při dvou situacích situacích:

1.Troutarea klasický styl: Taková klasika na pstruhových rybnících – rovnoměrné přitahování střední rychlostí ve vodním sloupci. Velkou část dnes pstruzi stojí ve vodním sloupci a wobler je tak ideální řešení, kdy potřebuji udržet nástrahu v požadované hloubce při různých rychlostech vedení. V tomto případě mi nejvíc fungují agresivní barvy C121 Sabre Pink a C061 Full Orange.

2.Troutarea/řeka a ryby stojí těsně pod hladinou: Bylo rozepisováno již výše. Pokud nefouká vítr a ryby (hlavně pstruzi a tloušti) stojí těsně pod hladinou je Kuga FMR naprosto geniální wobler, Především tmavá barva M021 Mat Olive je díky kontrastu s oblohou nejúspěšnější a má na svém kontě několik tloušťů 50+! V případě, kdy FMRko chcete využít na tlouště, doporučil bych vyměnit dva jednoháčky za jeden trojháček velikosti cca 12-14, který dáte na zadní kroužek.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 30 mm
  • Váha: 2,5 g
  • Ponor: 0,6-1,2 m
  • Velikost jednoháčků:  #6 Gyro Hook
  • Cena:  369 Kč / 14,50 Eur

KDE KUGU FMR KOUPÍTE


Barva: M111 Cacao Honey
KUGA_FMR_C061_Full_Orange
Barva: C061 Full Orange
VALKEIN_KUGA_FMR_C121_Sabre_Pink
Barva: C121 Sabre Pink
VALKEIN_KUGA_FMR_M120_Salmon_junior
Barva: M120 Salmon Junior
Barva: M118 Split Chart