Circle 2,8g 25mm

circle-main

Circle to je jednoduchá, ale účinná plandavka s dokonalou symetrií pro snadné použití při závodě i pro přechytání kamarádů

ValkeIN_circle_28

Díky dokonalé symetrii obou stran je model Circle univerzální plandavka nevyžadující žádné zvláštní zkušenosti při vedení. Naopak! Díky této symetrii se chová stejně při všech rychlostech vedení. Je tak jen na Vás zvolit vhodnou váhu plandy, aby pracovala v požadované hloubce pří Vámi preferované rychlosti vedení.

Circle patří z hlediska konstrukce i chodu k jedněm z nejjednodušších.  Je tak vhodná pokud s troutareu začínáte a ještě se zcela ve světě plandavek neorientujete. Pamatujeme si, jak náročné bylo se v této nekonečné záplavě zorientovat. Pro jsme do nabídky zařadili Circle. Její vedení je nenáročné, plandavka pracuje stejně při všech rychlostech vedení a Vy tak nemusíte přemýšlet nad chodem v různých rychlostech, ale můžete se plně soustředit na lov a užívat si ho plnými doušky.

circle

Těžší varianta 2,8g se hodí pro větší revíry, kde je třeba házet dál.  Stejně tak se osvědčila pro hlubší vody. Při pomalejším vedení lze plandavku vodit v hloubce kolem 2-2,5 m a při rychlejším tažení ji lze vést i cca 0,5 m pod hladinou.

Lehčí 2g verze je pak ideální varianta pro menší revíry a pro situace, kdy pstruzi stojí v blízkosti hladiny. Díky nižší váze tak můžete zpomalit rychlosti přitahování a přesto zůstat v blízkosti hladiny, kde se pstruzi právě nechází.

Naše Zkušenosti:

ValkeIN Circle

Circle 2,8 g je ideální varianta pro začátečníky. Těžší váha pomáhá delším náhozům i při vyšším průměru vlasce a usnadňuje tak první krůčky v oblasti lovu pstruhů. Vzhledem k její symetrii a stálému chodu nelze specifikovat, jaký styl vedení je nejlepší.  Pokud pstruzi stojí v blízkosti hladiny začínáme ji přitahovat ihned po nahození. Většinou ji necháme propadnout na dno a poté pomaleji přitahujeme. Občas přidáme pauzu, aby plandavky klesla opět na dno. Tyto dvě základní techniky jsou poměrně nenáročně, ale pravidelně úspěšné. V krabičce by Vám neměly chybět barvy No.62 Passion Glow green, No. Passion Glow Orange a No.57 Jewel Brown. Tyto tři  základní barvy stačí pro většinu situací.

Specifikace:

  • Váha: 2,8 g
  • Délka: 25 mm
  • Háček: #6 Gyro hook Ride
  • Cena: 159 Kč / 5,99 Eur

KDE CIRCLE KOUPIT


Valkein_circle_no61_Passion_Glow_Orange
Barva: No61 Passion Glow Orange
Valkein_circle_NO.62_Passion_Glow_green
Barva: No.62 Passion Glow Green
Circle-2g-no.65-mekki_series
Barva: No.65 Green/Gold Mekki
Valkein_circle_NO.60
Barva: No.60 Passion Glow Red
Valkein_Circle_NO.57_Jewel_Brown
Barva: No.57 Jewel Brown