Scheila 1,8g 25mm

Scheila

Tajná zbraň nejlepších troutarea závodníků, díky propojení vlastností plandavek Hi-burst a Ice Fake. Pro opravdový finesse fishing je tu Scheila!

Scheila ValkeIN

Tvar Scheily má v nabídce snad každá známá japonská značka zaměřující se na troutarea rybolov. U ValkeINu ji však zdokonalili! Tělo plandavky má mírně rozšířený tvar kapky, který pracuje při všech rychlostech vedení a přesto si zachovává onu vynikající stabilitu. Těžiště bylo posunuto více do středu, pro skvělou akci i při pomalém vedení. Verze o váze 1,8g je oproti lehčí 0,9g více univerzální. Skvělých výsledků s ní tak dosáhnou i méně zkušení rybáři. Plandavka v sobě kombinuje vlastnosti plandavek Hi-Burst a Ice Fake – Vaše nejoblíbenější plandavky z produkce ValkeINu. 

scheila

Scheila má při rychlejším vedení vertikální chod (kolmo ke dnu), což z ní dělá tak skvělou plandavku. Díky vertikální postavení vidí pstruzi primárně obě široké strany, což zvyšuje její vizuální potenciál i při menší velikosti. Při pomalém vedení je již její chod klasický horizontální chod (rovnoběžně se dnem), což je přesně to co chcete při pomalém vedení v blízkosti dna. 

Naše Zkušenosti:

Scheila

Scheila byla moje vůbec první plandavka ValkeIN co jsem měl v krabičce. Po přečtení „teorie“ jsem přesně věděl, kdy přijde její čas. Scheila je naprosto skvělá pokud se pstruzi vyskytují ve sloupci nebo u hladiny. Nejraději mám středně rychlé a rychlejší vedení, kdy plandavka jakoby „stojí“ a široké plochy směřují do stran. Rychlejší vedení prokládám pravidelně pauzou – přibližně každých 3-5 metrů, kdy se plandavka opět „klasicky“ položí a odkáže zaujmout i pstruzi stojící nad/pod ní – samozřejmě pokud je čistá voda. Pro tento styl vedení mám nejraději kontrastní barvy v podobě No.18 TT2 a No.17 TT1.

Druhou možností je pomalého přitahování, s příležitostnou pauzou. v tomto případě je chod klasický horizontální – kolíbavý. Tento styl používám pokud je hloubka v místech, kde chytám do 2 m. Na hlubší vodě už se mi nedaří dostat plandavku dostatečně ke dnu i při pomalejším přitahování, aby měla stále dobrýc hod. Při tomto stylu vedení se nebojím s barvami více experimentovat, ale většinou sázím na trojici klasiky: No.8 Chart, No.20 Orange Glow a No.49 Turning Green.

Specifikace:

  • Váha: 1,8 g
  • Délka: 25 mm
  • Háček: #6 Gyro hook
  • Cena: 159 Kč / 5,99 Eur

KDE SCHEILU KOUPÍTE 


 
Scheila_8_Chart
Barva: No.8 Chart
Scheila 16 Beige Glow 2
Barva: No.16 Beige Glow 2
Scheila-17-TT1
Barva: No.17 TT1
Scheila No.,18 TT2
Barva: No.18 TT2
Scheila_20_Orange_Glow
Barva: No.20 Orange Glow
Barva: No.73 Green Flicker
Barva: No.GLT1
scheila_49_Turning_Green
Barva:  No.49 Turning Green