Scheila 0,9 g, 22 mm

Scheila

Tajná zbraň nejlepších troutarea závodníků, díky propojení vlastností plandavek Hi-burst a Ice Fake. Pro opravdový finesse fishing je tu Scheila!

Scheila ValkeIN

Tvar Scheily má v nabídce snad každá známá japonská značka zaměřující se na troutarea rybolov. U ValkeINu ji však zdokonalili! Tělo plandavky má mírně rozšířený tvar kapky, který pracuje při všech rychlostech vedení a přesto si zachovává onu vynikající stabilitu. Těžiště bylo posunuto více do středu, pro skvělou akci i při pomalém vedení. Lehčí verze je už hodně finesse plandavka a doporučujeme ji pouze zkušenějším rybářům, kteří mají s trout area chytáním již nějaké zkušenosti. Stejně tak je i velmi specifické její využití. Pokud však Scheilu 0,9 g použijete ve správnou chvíli může Vám, jak se říká: ,,vytrhnout trn z paty“!

scheila

Scheilu 0,9 g doporučujeme použít v momentě, kdy pstruzi stojí těsně pod hladinou a jejich aktivita je nízká. Pokud v tuto chvíli použijete malou a lehkou plandavku záběry na sebe často nenechají dlouho čekat.  

Upozornění: Vzhledem k nízké váze plandavky doporučujeme použít jako kmenový vlasec průměr 0,10-0,12 mm, případně šňůru 0,04-0,06 mm. V případě použití silnějších průměrů bude plandavka klesat jen velmi pomalu a rapidně se sníží délka náhozů. 

Naše Zkušenosti:

Scheila

Schleila v lehké 0,9g těžké verzi je jediná plandavka pod 1 gram v mé krabičce. Tyto lehké plandavky používám pouze v situacích, kdy pstruzi na běžné plandavky nereagují a stojí v blízkosti hladiny. To pak nastává čas pro malou a lehkou Scheilu. Pokud navíc „trefím“ barvu s klidem přechytávám celý rybník, včetně „gumičkářů“. Nejvíc se mi při tomto stylu rybolovu – pomalé vedení těsně pod hladinou osvědčily tmavší barvy jako No.49 Turning Green. Občas se vyplatí i kontrast světlá tmavá v podobě No.18 TT2 a když opravdu nevím sáhnu po klasice No.3 White. Víc barev ani nepotřebuju. Z celé palety jsem si vybral barvy, kterým věřím (to je podle mě základ) a jen střídám kontrast. Nikdy se mi v této situaci nevyplatila změna např z bílé na růžovou nebo zelenou. Ale z bílá na tmavou nebo kontrastní skoro vždy, když na světlou pstruzi nereagují.

Specifikace:

  • Váha: 0,9 g
  • Délka: 22 mm
  • Háček: #6 Gyro Hook
  • Cena: 159 Kč / 5,99 Eur

KDE SCHEILU KOUPIT


Scheila-3-white
No.3 White
Valkein-Scheila-No.6
No.6 Pink
Valkein-Scheila-No.8
No.8 Chart
Valkein-Scheila-No.9
No.9 Fluorescent Pink
Valkein-Scheila-No.16
No.16 Beige Glow 2
Valkein-Scheila-No.17
No.17 TT1
Valkein-Scheila-No.18
No.18 TT2
Valkein-Scheila-No.20
No.20 Orange Glow
Valkein-Scheila-No.21
No.21 Metallic
Scheila-22-G-Green
NO.22 G-Green
Valkein-Scheila-No.49
No.49 Turning Green