Scheila 0,9 g, 22mm

Scheila je naše nejuniverzálnější plandavka s unikátním chodem, kterému pstruzi nemůžou odolat! Není už jen samotné jméno sexy?!

Scheila
Scheila

Univerzální a oblíbený tvar Scheily ji předurčuje ke skvělým výsledkům. Tento tvar má v nabídce snad každá známá japonská značka zaměřující se na troutarea rybolov. U ValkeINu ji však ještě zdokonalili! Specifickou vlastností Scheily je  vynikající stabilita, díky které se zvyšuje procento proměněných záběrů. Tělo plandavky má mírně rozšířený tvar kapky, který pracuje při všech rychlostech vedení a přesto si zachovává onu vynikající stabilitu.

Ze široké nabídky barev si jistě vybere každý tu svou oblíbenou.  Na rozdíl od verze 1,8g jsou naše nejoblíbenější barvy mírně odlišné:  Beige Glow 2, TT1, TT2, Orange, G-Green a Turning Green.

 

Naše Zkušenosti:

Scheila 0,9 g gramů je tajná zbraň trout area závodníků. Takto lehké plandavky se často v krabičkách běžných rybářů nenachází, což z nich činí občas až neuvěřitelný stroj na záběry. Scheila 0,9 g je jako stvořená pro pomalé vedení pod hladinou, nebo opravdu pomalé vedení ve sloupci. Díky svému tvaru si však zachovává vynikající letové vlastnosti.

 

Nejvíce se nám osvědčili dvě varianty vedení. První –  středně rychlé spočívá ve  vedení, vodním sloupcem nebo těsně pod hladinou. Plandavka má poměrně agresivní chod, ovšem její chod je vertikální, nikoliv horizontální jak je tomu u jiných plandavek. Díky tomu celé plocha plandavky může od stran vysílat silné vibrace a odlesky a lákat tak pstruzi z větší vzdálenosti.

scheila

Druhou možnosti je velmi pomalé vedení v blízkosti dna. Při tomto vedení má plandavka kolébavý horizontální chod. To umožňuje vést plandavku velmi pomalu, při zachování atraktivního chodu. Tento styl vedení se velmi osvědčil na apatické ryby pohybující se v blízkosti dna, které na běžné nástrahy nereagují.

Upozornění:

Je třeba však připomenout, že se jedná o poměrně lehkou plandavku, které je třeba přizpůsobit především použitý vlasec, aby si zachovala své unikátní vlastnosti! Doporučený průměrně vlasec pro tuto plandavku je 0,10-0,12 mm. S rostoucím průměrem vlasce klesá efektivnost unikátního pohybu Scheily.

Specifikace:

  • Váha: 0,9 g
  • Velikost: 22 mm
  • Háček: Jyro hook vel. 6
  • Cena: 129 Kč / 5 Eur
Scheila-3-white
No.3 White
Valkein-Scheila-No.6
No.6 Pink
Valkein-Scheila-No.8
No.8 Chart
Valkein-Scheila-No.9
No.9 Fluorescent Pink
Valkein-Scheila-No.16
No.16 Beige Glow 2
Valkein-Scheila-No.17
No.17 TT1
Valkein-Scheila-No.18
No.18 TT2
Valkein-Scheila-No.20
No.20 Orange Glow
Valkein-Scheila-No.21
No.21 Metallic
Scheila-22-G-Green
NO.22 G-Green
Valkein-Scheila-No.49
No.49 Turning Green