Plandavky

Těžké plandavky


Těžké plandavky se používají především na větších vodních plochách jako je Polička nebo Jestřabice. Jejich hlavní úkolem jsou co nejdelší náhozy pokud ryby stojí daleko od břehu. Model Twilight jsme však úspěšně používali i na řekách.

twillight_VALKEIN
Twilight XF 5,2g
Valkein-Hi-burst
HI-Burst 3,6g

Univerzální plandavky


Do kategorie univerzálních plandavek lze zařadit modely s hmotností v rozmezí cca mezi 1,5 až 3,5 gramů. Lze je používat na většině vod a nabízí nejširší rozsah použití. V nabídce jsou modely s agresivním chodem Hi-burst, naopak méně agresivní modely s vynikajícími letovými vlastnostmi – Ice Fake, nebo univerzální modely se specifickou akcí –  Astrar, ScheilaCircle.

Ice_Fake_valkein
Ice Fake 2,6g
Valkein_scheila
Scheila 1,8g

 

 

 

Valkein-Hi-burst
Hi-burst 1,8g
ValkeIN_circle_28
Circle 2,8g

 

 

 

 

ValkeIN_circle_28
Circle 2g
Astrar_ValkeIN
Astrar 2,4g NOVINKA 2021

Malé plandavky


Malé plandavky jsou často neprávem opomíjeny. Lehké a malé velikosti se skvěle hodí pro lov neaktivních nebo u hladiny stojících pstruhů. Nemusíte jich mít v krabičkách stovky, stačí 2-3 barevné varianty (světlá/tmavá) a  1-2 tvary. Nasaďte Ice Fake v barvě Chart kolem poledního, kdy jsou pstruzi často neaktivní a veďte jí těsně pod hladinou. Nebo zkuste  během slunečních dní Schleilu v barvě Beige Glow a nechte ji pomalu propadávat sloupcem, aby připomínala krmnou granuli a záběrem si můžete být téměř jistí!

Ice_Fake_valkein
Ice Fake 1,6g
Valkein_scheila
Scheila 0,9g