Kuga

Mělce potápivá Kuga přichází v univerzálním provedení a s velkým potenciálem!

 

Dobrý wobler pro jezerní rybaření (troutarea) má mít tří hlavní předpoklady:
1) Výrazný pohyb do stran i při opravdu pomalém vedení.
2) Dobrou stabilitu i při rychlém přitahování. 3) Vynikající vyváženost wobleru a lopatky,  aby bylo možné vést wobler stabilně v požadované hloubce po celou dobu přitahování.
Všechny tyto atributy vlastnosti Kuga má a díky nim získáváte maximální kontrolu nad chodem i ponorem nástrahy po celou dobu přitahování. Tělo Kugy je hybridního tvaru. Díky tomu přebírá Kuga výhody tvaru crank i minnow, ovšem s výraznou převahou minnow prvků. Díky tomu tak nabízí širší rozsah použití i mimo jezerní lov (troutareu). Kugu lze využít v mírněji tekoucích pstruhových vodách nebo při cíleném lovu jelců nebo okounů.

Naše zkušenosti:

Kuga

Kuga má oproti zavalitějšímu modelu Kuga FMR mírně nižší frekvenci kmitů  díky protáhlejšímu tělu. Klasická Kuga vyžaduje pro maximální využití svého potenciálu na stojatých vodách především pomalé vedení v horních partiích vodního sloupce. Tomu odpovídá i dostupná barevná paleta, kde byl ohled brán nejen na úspěšné barevné kombinace, ale také bylo přihlíženo k možnostem kontrastu s oblohou. Při pohledu ode dna směrem k hladině se používají při jasném počasí tmavé barvy a naopak při zatažené obloze nebo brzy ráno světlejší modely jako kontrast k obloze. Vzhledem k této filozofii jsou tak doporučované barevné varianty M022 Mat Brown a M095 Double Peach. Univerzální je pak M110 Core Khaki.

Kuga

Pro Lov na tekoucích vodách doporučujeme využívat kugu spíše na klidnějších partiích řek. Kuga není wobler do silného proudu, ale v tišinách dokáže plně využít svůj potenciál. Model Kuga cílí především na velké pstruhů a tloušťů. Hlavní výhoda Kugy spočívá ve specifickém chodu a barevným kombinacím, které se primárně využívají při jezerním lovu, ovšem na řekách tento ,,široký“ chod a specifické barevné kombinace ryby neznají a o lepších výsledků můžete dosáhnout! Na řekách se nám nejvíce osvědčila barevné kombinace C070 Black Gold OB a M110 Core Khaki.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 36 mm
  • Hmotnost: 2,1 g
  • Ponor: 0,1-0,5 m
  • Velikost jednoháčků: 6
  • Cena: 339 kč / 13 Eur

KUGA_M022_Mat_Brown
M022 Mat Brown

KUGA_C070_Black_Gold_OB
C070 Black Gold OB

Valkein_KUGA_M093_Sunset_Beige
M093 Sunset Beige

KUGA_M095_Bouble_Peach
M095 Bouble Peach

VALKEIN_KUGA_M110_Core_Khaki
M110 Core Khaki

VALKEIN_KUGA_M111_Cacao_Honey
M111 Cacao Honey

VALKEIN_KUGA_M112_Clear_Avocado
M112 Clear Avocado