Kuga

Mělce potápivá Kuga přichází v univerzálním provedení a s velkým potenciálem!

Woblery_ValkeIN_kuga_F

Dobrý wobler pro jezerní rybaření (troutarea) má mít tří hlavní předpoklady:
1) Výrazný pohyb do stran i při opravdu pomalém vedení.
2) Dobrou stabilitu i při rychlém přitahování. 3) Vynikající vyváženost wobleru a lopatky,  aby bylo možné vést wobler stabilně v požadované hloubce po celou dobu přitahování.
Všechny tyto atributy vlastnosti wobler má a díky nim získáváte maximální kontrolu nad chodem i ponorem nástrahy po celou dobu přitahování. Tělo Kugy je hybridního tvaru. Díky tomu přebírá Kuga výhody tvaru crank i minnow, ovšem s výraznou převahou minnow prvků. Díky tomu tak nabízí širší rozsah použití i mimo jezerní lov (troutareu). Kugu lze využít v mírněji tekoucích pstruhových vodách nebo při cíleném lovu jelců nebo okounů.

Naše zkušenosti:

Kuga

Kuga má oproti zavalitějšímu modelu Kuga FMR mírně nižší frekvenci kmitů  díky protáhlejšímu tělu. Klasická verze vyžaduje pro maximální využití svého potenciálu na stojatých vodách především pomalé vedení v horních partiích vodního sloupce. Tomu odpovídá i dostupná barevná paleta, kde byl ohled brán nejen na úspěšné barevné kombinace, ale také bylo přihlíženo k možnostem kontrastu s oblohou. Při pohledu ode dna směrem k hladině se používají při jasném počasí tmavé barvy a naopak při zatažené obloze nebo brzy ráno světlejší modely jako kontrast k obloze. Vzhledem k této filozofii je naše oblíbená barva M110 Cacao honey.

Pro Lov na tekoucích vodách doporučujeme využívat kugu spíše na klidnějších partiích řek. Kuga není wobler do silného proudu, ale v tišinách dokáže plně využít svůj potenciál. Tento Model cílí především na velké pstruhů a tloušťů. Hlavní výhoda kugy spočívá ve specifickém chodu a barevným kombinacím, které se primárně využívají při jezerním lovu, ovšem na řekách tento ,,široký“ chod a specifické barevné kombinace ryby neznají a o lepších výsledků můžete dosáhnout! .

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 36 mm
  • Hmotnost: 2,1 g
  • Ponor: 0,1-0,5 m
  • Velikost jednoháčků: Gyro hook #6
  • Cena: 369 kč / 13,95 Eur
KUGA_M028_Mat_Glow
Barva: M028 Mat Glow
KUGA_C081_Core_Pink
Barva: C081 Core Pink
VALKEIN_KUGA_M110_Cacao_honey
Barva: M110 Cacao honey
KUGA_M120_Salmon_junior
Barva: M120 Salmon junior
KUGA_C121-Sabre Pink
Barva: C121 Sabre Pink
KUGA_M118_Split-Chart
Barva: M118 Split Chart

 

Barva: M119 Split Amber