Kuga FMR

Kuga FMR, to je univerzální trout area wobler pro začátečníky i závodníky

Valkein_kuga_FMR

Kuga FMR byl náš vůbec první wobler ValkeIN, který jsme měli možnost vyzkoušet. Byl první a jedničkou zůstává. Fantastická velmi agresivní akce nechá „chladného“ jen málokterého pstruha!  Kuga FMR má unikátní design, díky kterému získala svoji univerzálnost. Tento design spočívá ve vysokém profilu, poměrně plochém hřebu i bříšku speciálně tvarované lopatce. Právě v lopatce v kombinaci s ostrými proporcemi těla spočívá ono kouzlo Kugy FMR. Lopatka je poměrově docela veliká a dává wobleru velmi agresivní chod. Kuga FMR je primárně určena pro jezerní lov pstruhů – troutareu, ale skvělých výsledků jsme dosáhli na při lovu tloušťů na mírně tekoucích vodách.

Naše Zkušenosti:

Kuga FMR je skutečně univerzální wobler, který lze vodit několika způsoby. První a nejjednodušší je klasické přitahování s občasnou pauzou. wobler má ponor 0,6-1,2 a při střední rychlosti vedení se jeho ponor pohybuje kolem metru. Díky tomu v čistších vodách je stále zajímavý pro ryby pod hladinou, ale i ve sloupci.

Opravdovou specialitou a tím co z Kugy dělá tak výjimečný wobler je velmi pomalé vedení těsně pod hladinou. Pokud po dopadu zvednete prut a vedete Kugu FMR velmi pomalu jemným poškubáváním, dokážete ji v udržet těsně pod hladinou, s trochou cviku ji dokážete dokonce lehce čeřit (předpoklad je málo větrné počasí). Tento způsob vedení se velmi osvědčil za slunných dní kdy pstruzi často stojí těsně pod hladinou a na rychle vedené nástrahy nereagují. Toto vedení se také velmi osvědčilo při lovu tloušťů v letních měsících. 

Pokud si v letních měsících chcete užít během rybaření maximum zábavy při lovu tloušťů je Kuga FMR skoro povinnost. Pro tento způsob lovu tloušťů se nám nejvíc osvědčili přírodní barvy CO70 Black Gold OB a M021 Mat Olive. Při lovu pstruhů pak zůstávají oblíbené klasické barvy C061 Full Orange, C121 Sabre Pink nebo M120 Salmon Junior.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 30 mm
  • Váha: 2,5 g
  • Ponor: 0,6-1,2 m
  • Velikost jednoháčku: 6
  • Cena:  349 Kč / 13,95 Eur
KUGA_FMR_M021_Nat_Olive
M021 Mat Olive
KUGA_FMR_M047_Mat_Red_Glow
M047 Mat Red Glow
 
KUGA_KUGA_FMR_M111_Core_Khaki
M111 Core Khaki
KUGA_FMR_C070_Black_Gold_OB
C070 Black Gold OB
KUGA_FMR_C061_Full_Orange
C061 Full Orange
M120 Salmon Junior
M120 Salmon Junior
VALKEIN_KUGA_FMR_C121_Sabre Pink
C121 Sabre Pink
M118 Split Chart
M118 Split Chart