Horizard Li

Troutarea crank s velkou lopatkou Horizard LI přináší koncept dvojí akce v jednom wobleru a hlouboký ponor

Horizard_LI_ValkeinVe světě troutarea rybaření je Horizard  LI poměrně unikátní díky svému ponoru až do hloubky 3 m! To dokáže málokterý wobler koncipovaný pro Troutarea rybolov. Wobler má specifický pohyb v závislosti na rychlosti jeho vedení. Takzvaná „dvojitá akce“ byla vyvinuta s cílem umožnit vést wobler v co nejširším rozsahu vodní sloupce. Horizard Li lze vodit rychle v požadované hloubce se zachováním si vyvážené akce a stability bez tendencí převracení nebo dokonce vyplouvání. Na převracení a ztrátu chodu při rychlém vedení „trpí“ velká část troutarea woblerů. 

Wobler lze vodit i velmi pomalu, kdy i tak zůstává v hloubce kolem 1,5-2 metry. Při pomalém vedení je jeho akce hodně široká, což bývá účinné na opatrné a méně aktivní pstruhy.

Díky dvojí akci Horizardu můžete během chvilky zjistit, jaký styl vedení pstruzi právě preferují bez nutnosti změny nástrahy. Díky vyšší hmotnosti Horizardu ( 4g), byl odstraněn další klasický problém troutarea woblerů – špatné nahazovací vlastnosti. Horizárd LI díky svým čtyřem gramům a propracované aerodynamice umožňuje téměř stejně dlouhé náhozy jako plandavky! I přes vyšší hmotnost je Horizard mírně plovoucí – další výhoda oproti plandavkám.

Naše Zkušenosti:

Horizard Li (low impact) je model s charakteristickou kolébavou akcí, která dokáže vydráždit i apatické pstruhy. Jednoznačně nejlepších výsledky přináší opravdu  pomalé vedení. I při tomto vedení si Horizard zachovává skvělý široký chod a potápí se minimálně do 1,5 metru. Pokud zvýšíte rychlosti, šířka chodu bude nižší, ovšem stále porně široká. Z barevných variant pro jezerní lov jsou našimi favority klasické barvy M037 Mat Hi-Pink a M043 Mat Hi-Brown.

Horizard Li se trochu překvapivě osvědčil při lovu na řekách. Konkrétně  v hlubokých tůních. Díky velkému ponoru, se dostanete i do míst kam se většina podobných woblerů nezanoří! To je občas zásadní pokud cílíte na velké ryby. Pro lov na řekách se nám osvědčili hlavně klasické přírodní barvy jako M043 Mat Hi-Brown a C005 Black Gold. Občas především pro okouny dokáže být neodolatelná barva M044 Mat Lime Chart.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 34 mm
  • Váha: 4g
  • Ponor: 1,2-3 m
  • Velikost jednoháčků: #5 Gyro hook
  • Cena: 369 Kč / 14,50 Eur

KDE HORIZARD LI KOUPÍTE


Barva: C001 Part Rich Orange
Horizard_LI_M044 Mat Lime Chart
Barva: M044 Mat Lime Chart
horizard-LI C005
Barva: C005 Black Gold
HORIZARD_LI_M037_MAT_HI_PINK
Barva: M037 Mat Hi-Pink
hORIZARD_LI_M017_maT_bEIGE
Barva: M017 Mat Beige