Horizard Li

Horizard přináší zcela převratný koncept dvojí akce v jednom wobleru !

Horizard_LI_ValkeinHorizard Li přináší novou klasifikaci woblerů. Dosud se woblery klasifikovali podle svého ponoru. Horizard Li tuto klasifikaci rozšiřuje o specifický pohyb wobleru v závislosti na rychlosti jeho vedení. Takzvaná „dvojitá akce“ byla vyvinuta s cílem umožnit vést wobler v co nejširším rozsah vodní sloupce. Horizard Li lze vodit opravdu rychle s vyváženou akcí, ale také velmi pomalu, kdy se díky optimalizovanému vyvážení chová podobně jako plandavka, ovšem s výrazně pomalejší rychlostí. Ve světě troutarea je Horizard také poměrně unikátní díky svému ponoru až do hloubky 3 m!

Díky dvojí akci Horizardu můžete během chvilky zjistit, jaký styl vedení pstruzi právě preferují bez nutnosti změny nástrahy. Díky vyšší hmotnosti Horizardu ( 4g), byl odstraněn klasický problém woblerů – špatné nahazovací vlastnosti. Horizárd díky svým čtyřem gramům a propracované aerodynamice umožňuje téměř stejně dlouhé náhozy jako plandavky! I přes vyšší hmotnost je Horizard mírně plovoucí, což je další výhoda oproti plandavkám, když Horizard můžete držet v blízkosti hladiny na delší vzdálenosti bez  nutnosti rychlého přitahování.

Naše Zkušenosti:

Horizard Li (low impact) je model s charakteristickou kolébavou akcí, která dokáže vydráždit i jinak apatické pstruhy. Jednoznačně nejlepších výsledků při jezerním lovu pstruhů (troutarea) jsem dosáhli při opravdu velmi pomalém vedení. I při tomto vedení si Horizard zachovává skvělý široký chod a potápí se minimálně do 1 metru. Pokud zvýšíte rychlosti zachovává si wobler svůj unikátní široký chod, pouze se zvýší frekvence kmitů a výrazně se zvyšuje ponor wobleru. Z barevných variant pro jezerní lov jsou našimi favority klasické barvy M037 Mat Hi-Pink a M038 Mat Hi-Yellow.

Horizard je poměrně zajímavou alternativou pro lov na řekách, především v hlubokých tuních. Díky velkému ponoru, se dostanete i do mít kam se běžné woblery nezanoří! To může být zcela zásadní především pokud cílíte na velké ryby. Pro lov na řekách se nám osvědčili hlavně klasické přírodní barvy jako M043 Mat Hi-Brown a M017 Mat Beige. Občas především pro okouny dokáže být neodolatelná barva M044 Mat Lime Chart.

Specifikace:

  • Typ: Floating (plovoucí)
  • Délka: 34 mm
  • Váha: 4g
  • Ponor: 1,2-3 m
  • Velikost jednoháčku: 5 (Gyro hook)
  • Cena: 339 Kč / 13 Eur
Horizard_LI_C001_Part_Rich_Orange
C001 Part Rich Orange
Horizard_LI_M017_Mat_Beige
M017 Mat Beige
Horizard_LI_M037_Mat_Hi-Pink
M037 Mat Hi-Pink
Horizard_LI_M038_Mat_Hi-Yellow
M038 Mat Hi-Yellow
Horizard_LI_M043_Mat_Hi-Brown
M043 Mat Hi-Brown
Horizard_LI_M044_Mat_Lime_Chart
M044 Mat Lime Chart