Hi-Burst 3,6 g 35 mm

Těžší  varianta plandaky Hi-Burst, to jsou dlouhé náhozy a agresivní akce, která nenechá pstruhy chladnými

Valkein-Hi-burst

Modelová řada Hi-Burst je vyvinutá na základě konceptu   ~ maximální přitažlivosti. Při návrhu plandakvy  Hi-Burst by kladen důraz na poměr velikosti a hmotnosti plandavky. Pro každou hmotnost tak byl vyvinut samostatný rozměr (nezvětšovala se klasiky poměrově). Díky tomu se upravovala kromě samotné velikosti i tloušťka plíšku k perfektnímu poměru mezi velikosti a hmotností plandavky.

Hi-Burst

Velikost 3,6 g je právě díky vyváženému poměru hmotnosti a plochy už pořádný kus plandavky. Oproti jiným modelům v podobné gramáži má o 20-50 % větší plochu. Není však Důvod se této velikosti bát, naopak! Standardní velikosti plandavky často poměrně rychle ztrácí na účinnosti – používá většina rybářů. Proto je často klíčem k úspěchu nikoliv měnit barvu, ale velikost! Když už rybáři přistoupí ke změně velikosti, často zmenšují, což může být dobré, ale často může i prakticky nulový efekt. Pokud však změníte velikost směrem nahoru může to přinést až nečekaný úspěch. I na tuto 3,6g verzi nám běžně útočí pstruzi kolem 25 cm. Ve světě troutarea se není třeba bát velkých nástrah, protože na velikosti často opravdu záleží! 

Hi-burst má také skvělé letové vlastnosti – 3,6 gramů již samo o sobě je slušná váhá. Klíček k dalekým náhozům je však přesné vyvážení a tvar. V tomto směru kraluje plandavkám ValkeIN řada Twilight, ovšem těžký Hi-burst je hned v závěsu a náhozy do dálky patří mezi její domény.  Vzhledem k agresivnímu chodu je tak Ideální vybírat především výrazné barevné varianty a kombinace. Mezi nejúspěšnější barvy patří: Chart,  Shine Lime Green a Fluorescent Orange.

ValkeIN_hi-burst_plandavkaNaše Zkušenosti: 

Řada Hi-Burst má nejagresivnější chod ze všech plandavek značky ValkeIN. To z ní dělá ideální plandavku pro čerstvě nasazené pstruhy, kteří často reagují na agresivní pohyb plandavky. Jako nejúspěšnější vedení se nám osvědčilo klasické přitahování střední a větší rychlostí bez poškubávání. Pokud se chcete přece jen odlišit, doporučujeme měnit rychlost přitahování nebo přidat krátkou pauzu. Při vyšších rychlostech přitahování je chod plandavky více uzavřený a pstruh častěji nástrahu „trefí“. Při středně rychlém vedení je chod více agresivní a kmitání plandavky jde nejvíce do stran. Díky této agresivní akci velmi často pstruh zaútočí opakovaně, pokud plandavku netrefí hned napoprvé.

Specifikace:

  • Váha: 3,6 g
  • Délka: 35 mm
  • Háček: #6 Gyro hook
  • Cena: 159 Kč / 5,99 Eur

KDE Hi-BURST KOUPIT


Barva: No.1 Gold
HI-BURST-8_Pink_plandavka_3,6g_valkein
Barva: No.8 Pink
HI-BURST_36_NO12_Chart
Barva: No.12 Chart
Valkein_HI-BURST_13_Fluorescent_Pink
Barva: No.13 Fluorescent Pink
HI-BURST-36_27_Shine_Lime_Green
Barva: No.27 Shine Lime Green
Plandavka_HI-BURST-36_29_Chart_Gold
Barva: No.29 Chart Gold
HI_BURST_36_NO49_ Turning_Green
Barva: No.49 Turning Green
HI_BURST_55_Fluorescent_Orange_valkein
Barva: No.55 Fluorescent Orange
Barva: No.20 Yellow, Orange/black
Barva: GLT1