Astrar 2,4g 29mm

ASTRAR_LOGO_Valkein

Astrar je první plandavkou nového ValkeIN konceptu.

Astrar_ValkeINKoncept ze kterého Astrar vychází navrhl konzultant Toru Arakawa (video, kde celý koncept představuje najdete ve spodní části stránky). Koncept vychází z nutnosti přizpůsobení vedení a rychlosti přitahování aktuálním podmínkám. Astrar je první plandavka svého druhu, která si dokáže zachovat stejnou akci při různých rychlostech přitahování.

Když ráno přijdete k vodě nevíte, jestli pstruzi stojí těsně pod hladinou, ve sloupci nebo u dna. Samozřejmě chcete co nejefektivněji prochytat všechny partie. To dosud znamenalo měnit plandavky – lehké plandavky pro lov pod hladinou,  těžší pro lov ve sloupci a nejtěžší pro lov u dna. Lehké plandavky nejou pro lov u dna (nad 1 m) vhodné z důvodu nutnosti pomalého vedení, kdy již prakticky nepracují. Při použití těžkých plandavek je naopak nutné přitahovat přitahovat je rychle, aby zůstali v blízkosti hladiny. Toto odpadá s Astrarem.

Astrar je vhodný pro lov na střední a kratší vzdálenosti. Díky tvaru, který vychází z plandavek Ice Fake a Hi-burst má plandavka užší a mírně agresivní chod – takový zlatý střed. Kombinace specifického tvaru a hmotnosti ji dovoluje relativně pomalu vodit pod hladinou, ale zachovává si skvělou akci i při vedení ve větší hloubce. V případě opravdu hlubokých vod nad cca 3m (například v blízkosti hrází) doporučujeme sáhnout přece jen po těžších modelech Hi-Burst a Twilight. Pokud však chytáte v místech, kde je hloubka do cca 2,5m je i 2,4g těžký Astrar ideální volbou.

Naše Zkušnosti:

Astrar se nám nejvíce osvědčil jako první plandavka po příchodu k vodě. Díky stálosti akce jsme během několika hodů schopni zjistit co aktuálně funguje. V tomto „search fishingu“ je Astrar opravdu geniální. Prakticky vždy na něj dostaneme nějaký ten záběr, který prozradí, kde ryby aktuálně stojí a na co reagují. 

Pokud máme záběry těsně pod hladinou, ale neproměňujeme je, přecházíme na lehčí modely Scheila nebo Hi-burst, jinak pokračujeme s Astrarem. Při lovu ve sloupci není obvykle důvod cokoliv měnit. Pouze v případě slabé aktivity nasazujeme Ice Fake. U dna je Astrar geniální v případě slabší aktivity.  Pokud jsou ryby u dna a aktivní nasazujeme těžší  Twilight nebo Hi-burst.

Z barev máme nejoblíbenější No.20 Yellow Orange a No.70 Flash Chart, které nejsou tak okoukané a kombinace černé s výraznou se nám osvědčila.

Astrar je první plandavka, která skutečně naplňuje podstatu univerzálnosti. Výborně se hodí pro první minuty chytání k zjištění aktuální nálady pstruhů – a tu chcete znát vždy! 🙂

Specifikace:

  • Váha: 2,4 g
  • Délka: 29 mm
  • Háček: Gyro hook vel. 6
  • Cena: 159 Kč / 5,99 Eur

KDE ASTRAR KOUPIT


Astrar_No12_Chart
Barva: No.12 Chart
Astrar_No13_ Fluorescent_Pink
Barva: No.13 Fluorescent Pink
Astrar_No20_Yellow_Orange
Barva: No.20 Yellow Orange / Black
Astrar_No27_Shine_Lime_Green
No.27 Shine Lime Green
Astrar_No69_ Metalic_Green
Barva: No.69 Metalic Green
Astrar_No70_Flash_Chart
Barva: No.70 Flash Chart